Vytápění bytových a nebytových prostor


Start » Elektrické topení » Topné kabely a rohože

Základním prvkem velkoplošných topných systémů ECOFLOOR je buď samostatný odporový topný kabel (jednožilový či dvoužilový, s ochranným opletením, či bez), případně topný kabel fixovaný z důvodu snadnější montáže a snížení rizika poškození na tzv. topné rohoži. Použití kabelů ECOFLOR však není jen v oblasti vytápění místností, jejich použití je možné i pro rozmrazování venkovních ploch, odstraňování sněhu a ledu, případně pro tzv. technologické ohřevy v průmyslu i zemědělství.

 

Topné okruhy

Topné okruhy jsou hotové výrobky opatřené připojovací netopnou částí tzv. studeným koncem. Způsob jejich použití je předurčen Typm kabelu a příkonem na běžný metr topné části.

Další informace

 

Topné rohože

Topné rohože jsou určeny zejména pro topné podlahy, jejich použití je však možné i pro rozmrazování venkovních ploch apod. Jejich výhodou je výrazné zkrácení doby montáže, omezení možnosti vzniku chyb při montáži a snížení rizika poškození topného kabelu. Vhodnost použití rohoží pro jednotlivé účely je dána typem použitého kabelu.

Šité topné rohože pro vytápění bytových a nebytových prostor

ŠITÉ ROHOŽE
TYP/KABEL: MPSV/MPSV, MADPSP/MADPSP, P1P/P1P, D/ASL1P, DTS/ADSL1P, T/PTFE
Technologie šitých rohoží umožňuje výrobu i atypických rohoží na míru, jedná se však o méně produktivní technologii a proto i ceny těchto výrobků jsou vyšší.

 

 

 

Lepené topné rohože pro vytápění bytových a nebytových prostor

LEPENÉ ROHOŽE
TYP/KABEL: LD/ASL1P, LDT/AD1P, LDTS/ADSL1P
Technologie lepení je vysoce produktivní a umožňuje výrobu standardních výrobků. Možnost výroby atypů je omezena. Rohože jsou na spodní straně opatřeny oboustranně lepící páskou pro jejich snadnou fixaci na očištěný podklad.

 

Další informace