Topné kabely a rohože


Start » Elektrické topení

Vytápění bytových a nebytových prostor

Topné kabely a rohože pro bytové a nebytové vytápění
 
  • Do topných podlah, ve kterých je topná rohož (kabel) typu ECOFLOOR P1P, MPSV a MADPSP osazena do vrstvy betonu, uložené na tepelně izolační podložce. Tloušťka betonové vrstvy nemá být menší jak 4-5cm. Jejím zvětšením narůstá míra akumulace tepla.
  • Přímé vytápění keramické podlahové dlažby topnou rohoží ECOFLOOR D, DT, DTS, T, LD LDT, LDTS, A1P, která se vyznačuje nízkou stavební výškou topného systému (do 20 mm), možností instalace na již existující dlažbu bez její demontáže a nižší tepelnou setrvačností, s příznivým vlivem na regulovatelnost soustavy

Parametry - Více informací

 

Rozmrazování venkovních ploch

Topné kabely a rohože pro rozmrazování venkovních ploch
 
  • Pro ochranu chodníků jsou určeny rohože ECOFLOOR - MST a MDT o výkonu 250 - 300 W/m2, s ochranným opletením do vlhkého prostředí. Regulace je řešena speciálním termostatem EBERLE EM 52489 nebo OJ ELEKTRONIK ETO1550 se sondami snímajícími teplotu a zároveň vlhkost povrchu chodníků a komunikací. V případě poklesu teploty na nastavenou hodnotu a současné přítomnosti vody, ledu nebo sněhu je systém automaticky uveden do provozu

Parametry - Více informací

 

Odmrazování svodů a žlabů

Topné kabely pro rozmrazování okapů a svodů
 
  • Pro rozmrazování žlabů a svodů jsou určeny topné kabely ECOFLOOR MPSV a MADPSP o výkonu 15-20 W/m2. Kabely jsou vhodné pro kovové, plastové žlaby a svody i pro asfaltové mezistřešní žlaby a svody. Topný kabel je uchycen ve speciálních plastových příchytkách instalovaných ve žlabech a svodech. Regulace je řešena termostatem ETS se sondou, která snímá teplotu a zároveň vlhkost vzduchu.

Parametry - Více informací

 

Technologické ohřevy - ochrana potrubí

Topné kabely pro ochranu potrubí  
  • Pro tyto účely je určen speciální kabel PG, vybavený zástrčkou, kterou postačí zapnout do zásuvky. Kabel je vybaven vlastním miniaturním termostatem. Správně instalovaný kabel pracuje zcela automaticky při minimální spotřebě energie. Topné kabely se k potrubí uchycují nejlépe hliníkovou samolepicí páskou. Potrubí je potřeba po instalaci kabelu dobře zaizolovat. Pro tyto účely lze také použít kabel MPSV a MADPSP.

Parametry - Více informací